Muránska planina

Skalné bralá, hlboké lesy, malebné lúky, domov polodivých koní a lykovca muránskeho. To všetko ponúka Muránska planina. 1,2 km

Neprístupné pralesy človekom dlho nedotknuté v srdci Slovenského rudohoria aj tak sa dá opísať náš jedinečný Národný park Muránska planina.

Civilizácia v masívnej miere dodnes neprenikla do ťažko prístupného terénu v centrálnej časti planiny a vďaka tomu si toto územie zachovalo svoj prirodzený ráz.

Muránska planina vás privíta majestátnosťou svojich strmých bralnatých úbočí, malebnosťou horských lúk a pôvabom hlbokých lesnatých dolín.

Kde sa pozriete, všade samá krása. V Hrdzavej doline môžete obdivovať skalnú vežu Ťureň, mohutnú skalnú bránu pod Kľakom, krasové jamy na Veľkej lúke, impozantné výhľady z Poludnice.

Podzemie je popretkávané množstvom jaskýň, z ktorých najrozsiahlejšia je Bobačka, národná prírodná pamiatka. Avšak márne by ste do nej hľadali vstup, nie je sprístupnená širokej verejnosti.

Územie Muránskej planiny je popretkávané sieťou celoročne prístupných turistických chodníkov v celkovej dĺžke viac ako 310 km.

Planinu (ako ju nazývame my, domáci) môžete spoznávať vďaka mnohým turistickým trasám a náučným chodníkom. Medzi najznámejšie patria náučné chodníky: Muránsky hrad, Stožky, Hradová, Tŕstie a Náučný chodník Jakuba Surovca.

Spoznávať ju môžete po vlastných, na bicykloch, na koni a v zime na bežkách. Krásna je v každom čase, v lete či v zime.

Neveríte? Príďte sa presvedčiť na vlastné oči.

Izby v našej ponuke